X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Trzoda

Żywienie

Prawidłowe żywienie trzody chlewnej to klucz do uzyskania wysokiego zysku z hodowli świń. Pasze stanowią 70% kosztów ponoszonych przez hodowców trzody chlewnej, dlatego tak ważne jest odpowiednie jej przygotowanie, aby uzyskać jedzenie dla świń jak najlepszej jakości. Poniżej znajdziesz artykuły oraz materiały wideo, które poruszają najważniejsze zagadnienia dot. żywienia tuczników, loch prośnych oraz loch.

Systemy żywienia trzody chlewnej

Na żywienie świń powinny składać się pasze najwyższej klasy. Brak zastosowania odpowiedniego pokarmu może przyczyniać się do problemów zdrowotnych zwierząt. Co w konsekwencji może przyczyniać się do dużych strat w gospodarstwie. Zanim jednak przystąpisz do karmienia trzody chlewnej, musisz właściwie przygotować paszę, ponieważ metoda jej przyrządzenia ma duży wpływ na przyswajalność karmy przez świnię. Odwiedzając regularnie stronę Projekt Agrar będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi prawidłowego żywienia świń, dzięki czemu będziesz mógł zmniejszyć koszty hodowli trzody chlewnej.

Żywienie loch i tuczników

W tej części Projektu Agrar znajdziesz artykułu oraz filmy, dzięki którym dowiesz się więcej o żywieniu trzody chlewnej. Między innymi możesz zapoznać się ze zdaniem eksperta na temat żywienia świń rzepakiem, czy też poszerzyć wiedzę w zakresie skarmiania trzody chlewnej włóknem. Bierzemy tu pod lupę prawidłowe żywienie zwierząt, począwszy od loch prośnych po warchlaki. Ponadto poznasz czynniki decydujące o efektywności tuczu.

Jak chronić świnie przed pasożytami?

Niezależnie od tego, czy prowadzimy duże gospodarstwo zajmujące się hodowlą trzody chlewnej czy mamy mniej liczne stado, musimy chronić zwierzęta przed inwazją pasożytów świń. Jak to robić?

Active Pro by Josera – promocja ,,Na dobry start”

Active Pro by Josera to szeroka paleta produktów żywieniowych przeznaczonych dla trzody chlewnej. Hodowcy świń, którzy zakupią określony pakiet dla prosiąt, mogą dodatkowo skorzystać z trwającej atrakcyjnej promocji „Na dobry start”.

żywienie świń

Zadbaj o prawidłowe żywienie świń

Na efektywną i opłacalną produkcję trzody chlewnej ma wpływ wiele czynników. Żywienie świń, generujące znaczną część kosztów związanych z taką hodowlą, jest wśród nich szczególnie ważne.

Optymalne żywienie loch zapewni zdrowe mioty

Głównym czynnikiem determinującym opłacalność produkcji świń jest racjonalne żywienie loch w okresie laktacji oraz w okresie od odsadzenia prosiąt do wystąpienia u loch objawów rujowych. Zobacz więcej!

Zamknij

Newsletter


Chcesz być na bieżąco? Zostaw swój e-mail, a raz w tygodniu prześlemy Ci nasze najlepsze artykuły!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.