X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

O nas

ProjektAgrar.pl

Wyzwania współczesności

Czy współczesny rynek spożywczy spełnia rosnące oczekiwania konsumentów?
Czy żywność modyfikowana genetycznie to jedyna możliwość wyboru?
Czym jest bezpieczeństwo żywieniowe i co ma na celu?
Jakie wyzwania stoją przed producentami żywności, i czy będą w stanie im sprostać?
Czy chodzi o to by być lepszym, szybszym, tańszym?

Coraz częściej słyszymy o kryzysie żywnościowym. Prognozy na najbliższe lata nie są optymistyczne. 1 na 8 osób na świecie kładzie się spać głodna, podczas gdy co roku marnują się miliardy ton jedzenia. Wraz ze wzrostem populacji na świecie do 2050 r. prognozuje się wzrost produkcji rolnej o 70%. Bezpieczeństwo żywieniowe, czyli zagwarantowanie dostępu do zdrowej żywności każdemu z nas niesie za sobą szereg działań dla producentów żywności – zapewnienie aby żywność i pasza dla zwierząt były jak najwyższej jakości, zapewnienie właściwego poziomu dobrostanu zwierząt, czy zapewnienie dokładnych i przejrzystych informacji o pochodzeniu i składzie żywności. Produkcja coraz większej ilości żywności przy zachowaniu idei rolnictwa zrównoważonego wydaje się być nie lada wyzwaniem. Czy rolnictwo zdoła zaspokoić stale rosnące potrzeby konsumentów?

Wzrost produkcji rolnej i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego to cel, który dotyczy nas wszystkich. Czy zatem możliwa jest inna rzeczywistość? Czy istnieją realne szanse dla rolnictwa przyszłości?

Naturalnie! Uwzględnianie potrzeb przyszłych pokoleń, dążenie do poprawy jakości produkowanej żywności, niski stopień jej przetworzenia, zindywidualizowana produkcja, rozwój, postęp techniczny – to pojęcia, które powinny na stałe zagościć w świadomości producentów żywności.

Kim jesteśmy?

W Josera wierzymy, że jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo żywieniowe jest wiedza. Od kilkudziesięciu lat zdobywamy i doskonalimy wiedzę oraz doświadczenie w wielu obszarach związanych z żywieniem. Jesteśmy znani ze stosowania innowacyjnych i prozdrowotnych rozwiązań, które nadają kierunek rozwoju całej branży. Wierzymy jednak, że prócz innowacyjności i postępu istotnym czynnikiem jest empatia. Jako odpowiedzialny i świadomy producent komponentów paszowych dla zwierząt użytkowych, chętnie dzielimy się wiedzą oraz pasją, która napędza naszą pracę.

Dlaczego powstał projektAgrar.pl?

To właśnie z pasji do żywienia i potrzeby dzielenia się specjalistyczną wiedzą powstał Projekt Agrar – ekspercki blog poświęcony hodowli bydła i trzody chlewnej. Wierzymy w to, że innowacyjność i zdobywanie wiedzy to najlepszy sposób na podniesienie wydajności i dochodowości gospodarstwa. Z dumą oddajemy w ręce naszych czytelników zdobywane przez lata doświadczenia oraz ekspercką wiedzę.

Jesteśmy tutaj, żeby dzielić się z Wami tym, co mamy najcenniejsze.
projektAgrar.pl – dzielimy się pasją do żywienia!

 

Zamknij

Newsletter


Chcesz być na bieżąco? Zostaw swój e-mail, a raz w tygodniu prześlemy Ci nasze najlepsze artykuły!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.