X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Kategoria

Rynek

Konsumenci przechodząc pośród sklepowych półek często nie zastanawiają się, jak wiele z ich asortymentu zależy od ciężkiej pracy hodowców, a ich ceny od szybko zmieniającej się sytuacji na rynku. Lwia część produktów spożywczych to właśnie rynek rolny. Opłacalność hodowli zwierząt i wzrost oraz utrzymywanie się cen skupu surowców pochodzenia zwierzęcego uzależniona jest  szeregu czynników, które wciąż analizują eksperci. By być na bieżąco z tym, jak wygląda rynek rolniczy stworzyliśmy ten dział, aby przedstawiać informacje pochodzące z najlepszych źródeł ekonomiki rolnictwa, podawane przez ekspertów. Ponadto, znajdziesz takie wiadomości, jak najświeższe informacje dotyczące dopłat dedykowanych dla rolników. Możesz zapoznawać się relacjami z ważnych wydarzeń dotyczących sektora hodowli zwierząt – szkoleniami dla hodowców, wystaw zwierząt. Będziesz też na bieżąco z nowościami na rynku mieszanek paszowych dla bydła mlecznego, bydła mięsnego oraz trzody chlewnej. Nie przegap informacji z rynku!

ceny trzody chlewnej
Rynek

Ceny trzody chlewnej poszły w górę

Zobacz, co jest powodem aktualnej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Przeczytaj nasz najnowszy raport!

jakie są ceny mleka
Rynek

Ceny mleka w Polsce i na świecie

Zobacz, jaka jest aktualna sytuacja na rynku mleka. Sprawdź nasz najnowszy raport.

ceny bydła rzeźnego
Rynek

Jakie są ceny bydła rzeźnego?

Czytaj w naszym najnowszym raporcie, jaka jest sytuacja na rynku.

rynek-trzody-chlewnej
Rynek

Ceny trzody chlewnej pójdą w górę?

Jaka jest sytuacja na rynku trzody chlewnej? Dowiedz się od ekspertów.

Rynek

Ceny masła i przetworów mlecznych

Zobacz, jak kształtuje się sytuacja na krajowym rynku przetworów mlecznych.

ocena pasz
Rynek

Certyfikaty na paszach – o czym mówią?

W dobie ogromnego wyboru na rynku, wybór najlepszego produktu może być dylematem. Zobacz, co o jakości pasz mówią zdobyte certyfikaty.

Rynek

Ruszył nabór na modernizację gospodarstw rolnych

Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dowiedz się więcej, jak można skorzystać z programu!

rynek wieprzowiny
Rynek

Ceny trzody chlewnej pójdą w górę

Stopa spadku cen trzody maleje. Przed nami nie tylko sezonowy wzrost cen, ale również – podwyżka związana ze spadkiem pogłowia. Zobacz, jak zapowiada się sytuacja na rynku!

Rynek

Innowacje środkiem do zwiększania potencjału stada

„Zdrowa młodzież przyszłością stada – nowoczesny model żywienia cieląt” to temat szkolenia przygotowanego dla hodowców bydła mlecznego. Zobacz, co sądzą o programie oraz o innowacyjnych rozwiązaniach w żywieniu zwierząt!

ceny mleka
Rynek

Ceny mleka stabilne

Cena płacona rolnikom za mleko odstawiane do spółdzielni mleczarskich niższa niż rok temu. Produkcja mleka wzrosła. Sprawdź aktualną sytuację na rynku mleka!

Zamknij

Newsletter


Chcesz być na bieżąco? Zostaw swój e-mail, a raz w tygodniu prześlemy Ci nasze najlepsze artykuły!