X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Kategoria

Cielęta

Celem hodowli bydła mlecznego i mięsnego jest cykliczne uzyskiwanie zdrowych i witalnych cieląt. Już od pierwszego dnia, nowo narodzone cielę stanowi fundament stada, a optymalny odchów musi zacząć się już od pierwszych godzin po wycieleniu. W tej kategorii Projektu Agrar znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące najlepszego, efektywnego odchowu cieląt, roli siary dla zdrowia zwierząt, sposobów na profilaktykę najczęstszych chorób, tak by Twoje cielęta były w pełni zdrowe i szybko osiągały przyrosty. Takie cenne informacje znajdziesz w artykułach spod pióra ekspertów – zarówno naukowców, jak i wykwalifikowanych doradców żywieniowych, obsługujących największe fermy w Polsce. Poznasz innych hodowców z filmów o gospodarstwach  z całego kraju. Poznasz doświadczenie hodowców i to, dzięki czemu ich cielęta mleczne i cielęta mięsne osiągają najlepsze przyrosty dobowe i zachowują zdrowie i witalność. Dowiesz się też o najnowszych rozwiązaniach na rynku dodatków paszowych dla cieląt. Bądź na czasie!

DoświadczenieInnowacjeZdrowieŻywienie
Cielęta / Zdrowie

Jak uniknąć biegunek u cieląt?

Biegunki to dysfunkcja organizmu, która wiąże się z pogorszeniem efektywności odchowu cieląt. Zobacz, jak można ich unikać.

żywienie cieląt siarą
Cielęta / Zdrowie

Siara jest życiodajna!

Siara zawiera składniki, dzięki którym nowo narodzone cielę jest uzbrojone w odporność. Zobacz, jak ważna jest siara.

Cielęta / Doświadczenie

Zdrowe cielęta to podstawa

Co musisz wiedzieć o prawidłowym odchowie cieląt? Zobacz film instruktażowy z gospodarstwa w Kiedrowie, gdzie wiedzą, jak uzyskać zdrowe i witalne cielęta!

odpajanie cieląt
Cielęta / Żywienie

Wygodny i sprawny odchów cieląt

Przechodzenie z pasz płynnych na pasze stałe to ważny etap, który wpływa na rozwój przedżołądków. Dowiedz się, jak można przeprowadzić wygodny i sprawny odchów cieląt!

Cielęta / Żywienie

Żywienie cieląt preparatami mlekozastępczymi

Rozwój cieląt determinuje zdrowie i wydajność dojrzałych zwierząt. Ważnym elementem odchowu jest wybór preparatu mlekozastępczego, który będzie odpowiednim substytutem mleka krowy-matki.

profilaktyka kolibakteriozy
Cielęta / Zdrowie

Jak chronić cielęta przed kolibakteriozą?

Młody organizm cielęcia narażony jest na działanie patogenów. Kolibakterioza to choroba, która powoduje wyniszczające biegunki. Przeczytaj, w jaki sposób chronić cielęta!

Cielęta / Innowacje

Aplikacja mobilna: Żywienie cieląt [VIDEO]

Firma Josera przygotowała dla hodowców innowacyjną aplikację na urządzenia mobilne, która pomoże w łatwy sposób zaplanować odpajanie grupy cieląt preparatami mlekozastępczymi.

Cielęta / Doświadczenie

Na zdrowy start! [VIDEO]

Dobrze przeprowadzony odchów cieląt to podstawa w otrzymaniu zdrowego stada. Jednym z etapów odchowu jest wybór odpowiedniego preparatu mlekozastępczego. Zapoznaj się z doświadczeniem gospodarstwa w Kunicach!

Cielęta / Doświadczenie

Z pokolenia na pokolenie

Lasy to niewielka miejscowość położona na południowy-wschód od Malborka. Tu wybraliśmy się w odwiedziny do Państwa Wieliczków, którzy już od trzech pokoleń zajmują się uprawą rolną oraz hodowlą bydła.

rozwój żwacza
Cielęta / Żywienie

Rozwój żwacza to podstawa

Odchów cieląt to etap decydujący o zdrowiu przyszłych krów w kolejnych cyklach produkcyjnych. Zobacz, co wpływa na właściwy rozwój żwacza!

Zamknij