X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Kategoria

Cielęta

Celem hodowli bydła mlecznego i mięsnego jest cykliczne uzyskiwanie zdrowych i witalnych cieląt. Już od pierwszego dnia, nowo narodzone cielę stanowi fundament stada, a optymalny odchów musi zacząć się już od pierwszych godzin po wycieleniu. W tej kategorii Projektu Agrar znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące najlepszego, efektywnego odchowu cieląt, roli siary dla zdrowia zwierząt, sposobów na profilaktykę najczęstszych chorób, tak by Twoje cielęta były w pełni zdrowe i szybko osiągały przyrosty. Takie cenne informacje znajdziesz w artykułach spod pióra ekspertów – zarówno naukowców, jak i wykwalifikowanych doradców żywieniowych, obsługujących największe fermy w Polsce. Poznasz innych hodowców z filmów o gospodarstwach  z całego kraju. Poznasz doświadczenie hodowców i to, dzięki czemu ich cielęta mleczne i cielęta mięsne osiągają najlepsze przyrosty dobowe i zachowują zdrowie i witalność. Dowiesz się też o najnowszych rozwiązaniach na rynku dodatków paszowych dla cieląt. Bądź na czasie!

DoświadczenieInnowacjeZdrowieŻywienie
Cielęta / Żywienie

Zdrowa cieliczka gwarancją zdrowej jałówki

Zobacz film z naszej kolejnej wizyty w OHZ Kamieniec Ząbkowicki. Tym razem zootechnik przybliża temat odchowu cieląt. Nie przegap cennych informacji!

kokcydioza u cieląt
Cielęta / Zdrowie

Podstawowe kroki w ochronie cieląt przed kokcydiozą

Kokcydioza jest groźną chorobą, a cielęta są szczególnie narażone na jej rozwój. Zobacz, o czym nie zapomnieć w profilaktyce kokcydiozy.

Cielęta / Zdrowie

5 ważnych aspektów profilaktyki u cieląt

Nowo narodzone cielę już od pierwszych chwil po wycieleniu wymaga specjalnej opieki. Zobacz w naszym nowym filmie, jak wygląda profilaktyka u cieląt w OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim.

Cielęta / Zdrowie

Jak uniknąć biegunek u cieląt?

Biegunki to dysfunkcja organizmu, która wiąże się z pogorszeniem efektywności odchowu cieląt. Zobacz, jak można ich unikać.

żywienie cieląt siarą
Cielęta / Zdrowie

Siara jest życiodajna!

Siara zawiera składniki, dzięki którym nowo narodzone cielę jest uzbrojone w odporność. Zobacz, jak ważna jest siara.

Cielęta / Doświadczenie

Zdrowe cielęta to podstawa

Co musisz wiedzieć o prawidłowym odchowie cieląt? Zobacz film instruktażowy z gospodarstwa w Kiedrowie, gdzie wiedzą, jak uzyskać zdrowe i witalne cielęta!

odpajanie cieląt
Cielęta / Żywienie

Wygodny i sprawny odchów cieląt

Przechodzenie z pasz płynnych na pasze stałe to ważny etap, który wpływa na rozwój przedżołądków. Dowiedz się, jak można przeprowadzić wygodny i sprawny odchów cieląt!

Cielęta / Żywienie

Żywienie cieląt preparatami mlekozastępczymi

Rozwój cieląt determinuje zdrowie i wydajność dojrzałych zwierząt. Ważnym elementem odchowu jest wybór preparatu mlekozastępczego, który będzie odpowiednim substytutem mleka krowy-matki.

profilaktyka kolibakteriozy
Cielęta / Zdrowie

Jak chronić cielęta przed kolibakteriozą?

Młody organizm cielęcia narażony jest na działanie patogenów. Kolibakterioza to choroba, która powoduje wyniszczające biegunki. Przeczytaj, w jaki sposób chronić cielęta!

Zamknij

Newsletter


Chcesz być na bieżąco? Zostaw swój e-mail, a raz w tygodniu prześlemy Ci nasze najlepsze artykuły!