X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Bydło

Zdrowie

gryzonie w rolnictwie

Gryzonie w rolnictwie

Zobacz, z jakimi zagrożeniami wiąże się ich obecność w otoczeniu ludzi i zwierząt. Przeczytaj artykuł.

separat jako ściółka

Krowy na separacie

Higiena legowisk dla krów jest podstawą w zakresie profilaktyki chorób, np. mastitis. Jaki wpływ na zdrowie gruczołu mlekowego ma separat? Zobacz, co pokazują badania.

choroby skóry bydła

Choroby skóry bydła

Choroby skóry bydła mogą się rozwijać na tle rozmaitych czynników. Powodują przeróżne dolegliwości, które się przyczyniają do strat ekonomicznych. Zobacz artykuł.

mastitis u jałówek

Mastitis u jałówek

Zapalenie gruczołu mlekowego to problem nie tylko krów. Mastitis pojawia się również u jałówek. Zobacz, co może być tego przyczyną.

muchy w oborze

Sposób na muchy w oborze

Jest wiele przyczyny, z powodu których dobrze zmniejszać liczbę much z otoczenia krów. Jak znaleźć skuteczny sposób na muchy w oborze? Zobacz więcej!

pasożyty bydła

Jak chronić krowy przed pasożytami?

Pasożyty stanowią niebezpieczeństwo dla cieląt, krów mlecznych oraz bydła opasowego. Zobacz, jak chronić zwierzęta będące w oborze i na pastwisku. Przeczytaj artykuł naszego eksperta!

jak zapobiegać mastitis po wycieleniu

Mastitis po porodzie. Jak zapobiegać?

To niewątpliwie najbardziej kosztowne schorzenie dotyczące krów mlecznych. Jak zapobiegać mastitis po wycieleniu? W jakim okresie to robić? Przed czy po porodzie? Dowiedz się z artykułu.

zdrowie racic

Wpływ żywienia na zdrowie racic krów

Schorzenia racic mogą powstawać na tle bakteryjnym i przez błędy w żywieniu. Dowiedz się z artykułu eksperta, co robić, aby minimalizować ryzyko chorób racic, które powstają na tle żywieniowym.

Zamknij

Newsletter


Chcesz być na bieżąco? Zostaw swój e-mail, a raz w tygodniu prześlemy Ci nasze najlepsze artykuły!