X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Bydło

Zdrowie

wymię krowy
Bydło / Zdrowie

Profilaktyka mastitis. Część III: od zewnątrz

Ostatnia część cyklu o profilaktyce mastitis. Tym razem przyjrzymy się, jakie zabiegi profilaktyczne stosować „od zewnątrz”.

Bydło / Zdrowie

Jak poprawnie ocenić kondycję krów mlecznych?

Kondycja krów jest ważnym parametrem, który trzeba regularnie kontrolować. Zobacz, jak ocenia się kondycję krów mlecznych!

Bydło / Zdrowie

Profilaktyka mastitis. Część II: od wewnątrz

Mastitis powstaje przez czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Dlatego profilaktyka również musi skupiać się na tych dwóch kierunkach. Dowiedz się, jak zadbać o zdrowie gruczołu mlekowego od „wewnątrz”!

Bydło / Zdrowie

Po co krowa przeżuwa?

Krowy część dnia poświęcają na przeżuwanie. Pełni ono wiele ważnych funkcji w organizmie, a zaburzenia tego procesu prowadzą do różnych dysfunkcji. Dowiedź się więcej o przeżuwaniu!

schorzenia-racic
Bydło / Zdrowie

Schorzenia racic: ważny problem w hodowli bydła mlecznego

Zaraz po chorobach metabolicznych i mastitis, schorzenia kończyn przyczyniają się do zmniejszenia wydajności oraz pogorszenia jakości mleka. Zobacz, jak powstają!

krowa-mleczna
Bydło / Zdrowie

Profilaktyka mastitis. Część I: wprowadzenie do problemu

Mastitis to temat wciąż omawiany. Jest to konieczne ponieważ ta choroba zawodowa krów mlecznych wciąż stanowi duży problem.

Bydło / Zdrowie

Ketoza – profilaktyka. Część II

Ketoza to choroba, która pociąga za sobą znaczne straty ekonomiczne. Warto zatem pomyśleć o profilaktyce, która finalnie wpłynie na opłacalność produkcji.

Bydło / Zdrowie

Stop mastitis! Czyli po pierwsze profilaktyka [VIDEO]

Obok chorób metabolicznych i schorzeń kończyn, zapalenie gruczołu mlekowego powoduje znaczne straty ekonomiczne w hodowli bydła mlecznego. W OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim stawia się na walkę z przyczyną mastitis. Zobacz w jaki sposób!

Bydło / Zdrowie

Ketoza – fizjologia, etiologia i diagnostyka choroby. Część I

Organizm wysokowydajnych krów mlecznych narażony jest na powstawianie chorób na tle metabolicznym. Jedną z nich jest ketoza. Zobacz, jak rozpoznać tę chorobę!

bydło
Bydło / Zdrowie

Mastitis – „choroba zawodowa” krów

Zapalenia gruczołu mlekowego krów (mastitis) to w dalszym ciągu jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych w hodowli bydła mlecznych.

Zamknij