X

Zaloguj się

Zaloguj się przez Facebooka

Bydło

Innowacje

Współczesna hodowla bydła wymaga wprowadzenia rozwiązań, które służą optymalizacji warunków w gospodarstwie oraz pomagają oszczędzać czas przy pracy ze stadem. W tej części Projektu Agrar znajdziesz artykuły, które poruszają tematy związane z rozwiązaniami dla hodowli bydła. Innowacje w hodowli bydła są konieczne do optymalizacji warunków bytowania zwierząt oraz optymalnego korzystania z potencjału stada.

Nowoczesne obory dla krów

Inwestycje w modernizację budynków inwentarskich oraz nowoczesne rozwiązania do obory to środek do ulepszania warunków dla zwierząt. Hodowcy mogą korzystać z dofinansowania do modernizacji gospodarstw. Dotacja dla rolników umożliwiają zakup sprzętu, przebudowę obiektów dla zwierząt. Innowacje w hodowli bydła obejmują również wdrożenie systemów do doju i te do nowoczesnego żywienia stada, jak dobre wozy paszowe.

W tej części Projektu Agrar możesz zapoznać się z udogodnieniami dla hodowli bydła mlecznego i mięsnego.

Innowacje w hodowli bydła

Jak podejść do zorganizowania nowoczesnej obory dla bydła? Pierwszym krokiem jest określenie, jakie modernizacje i rozwiązania chce się wprowadzić. Kolejną czynnością będzie przeanalizowanie własnych możliwości finansowych. Aby starać się o dofinansowanie, również warto skonsultować to z doradcą z właściwego organu. Aktualnie wszelkie wnioski o dopłaty dla rolników można wypełniać drogą online lub wysłać tradycyjną pocztą.

Nowoczesny sprzęt w oborze

Współczesna hodowla bydła może liczyć na różne udogodnienia, które służą optymalizacji chowu zwierząt oraz pomagają oszczędzić czas. Jednym z nich jest robot do podgarniania paszy, dzięki któremu zwierzęta mają podawaną świeżą paszę. Innym nowoczesnym rozwiązaniem jest robot do doju krów. Jego działanie jest tak opracowane, aby spożytkować potencjał krów w najwyższym standardzie dobrostanu zwierząt. Jeśli chodzi o budynki, ciekawym i pomocnym rozwiązaniem są ruchome kurtyny w oborze. Są szczególnie pomocne w dobie wysokich temperatur otoczenia. Kurtynami można sterować automatycznie.

Odwiedzaj ten dział Projektu Agrar, aby dowiadywać się o nowoczesnych rozwiązaniach dla hodowli bydła.

robot udojowy

Robot udojowy w oborze

Proces mechanizacji produkcji dotyczy w obecnych czasach wszystkich gałęzi rolnictwa, w tym hodowli. Stale dąży się do zminimalizowania nakładów pracy koniecznych do zapewnienia ciągłości produkcji. Robot udojowy w oborze uwięziowej to wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba…

biotechnologia rozrodu bydła

Biotechnologia w rozrodzie bydła

Stale zwiększające się zapotrzebowanie na produkty pochodzące od bydła i postęp genetyczny wymuszają na hodowcach unowocześnianie produkcji. Biotechnologia rozrodu pozwala wykorzystać potencjał genetyczny zwierząt i osiągnąć maksymalną wydajność stada.

Zamknij

Newsletter


Chcesz być na bieżąco? Zostaw swój e-mail, a raz w tygodniu prześlemy Ci nasze najlepsze artykuły!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.